Jak se starat o vodu v bazénu, když máte malé děti či alergiky Je bazén se slanou vodou pro mrňata a alergiky opravdu nejlepší? Jaké jsou možnosti úpravy vody? Jak je voda v bazénu náročná na údržbu? Odpovědi najdete v textu.
Zákazníci se nás často ptají na bezchlorovou úpravu vody. Jestli se rozhodnete udržovat bazén úplně bez chlóru, je dobré vědět, že tyto metody mají nízkou dezinfekční a oxidační schopnost. Proto se chlór alespoň v menším množství musí do vody přidávat.
Solinátor je v současnosti nejoblíbenější zařízení pro úpravu slané vody. Jak funguje? Zhruba půlprocentní aplikovaná sůl se v bazénu rozkládá na chlór a sodík. Ty vodu dezinfikují. Mnoho lidí si myslí, že se zde chlór vůbec nepoužívá. Opak je pravdou. Výhoda je, že se rozpouští přímo ve vodě. Tím je mnohem šetrnější k lidské pokožce. Solinátor vám dokáže ušetřit až 85 % ročních nákladů na bazénovou chemii. Navíc se ve slané vodě nerodí řasy.
Chlorové tablety do bazénu si se řasami také hravě poradí. Některé druhy zároveň dokáží vyčistit špínu ze samotné konstrukce bazénu. Všechny tablety jsou zdravotně nezávadné. Obsahují však větší množství chlóru než solinátory. Jestli máte doma alergika, je dobré to zohlednit.